Dzień Dziecka w „Delfinkach” z przedszkola w Lipkach.

 
  • Tradycja świętowania 1 czerwca jako Dnia Dziecka liczy przeszło pół wieku. Został on ustanowiony w celu upowszechnienia ideałów i celów związanych z prawami dziecka zawartymi w Karcie Narodów Zjednoczonych. Powstał w 1954 roku z inicjatywy ONZ i obchodzony jest od 1955 roku w wielu krajach na świecie.
  •  Ta data nie obowiązuje jednak wszystkich krajów, dano im bowiem możliwość obchodzenia tego szczególnego dnia wtedy, kiedy jest to dla nich najwłaściwsze. I tym sposobem Dzień Dziecka rozwinął się w różnych kierunkach. Zarówno pod względem daty, jak i ideałów, pod których kątem jest obchodzony, a także pomysłów na to, jak ten dzień uczcić. Jednak, jedno  łączy to święto i dzieci na całym świecie. Jest to  oczekiwanie, że będzie to specjalny dzień.  Nie chodzi wcale  o wielkie i drogie prezenty, lecz o  spędzony razem czas lub oryginalny pomysł. Pomimo, że są małe docenią każdą naszą inicjatywę, tym bardziej, im więcej pracy w nią włożymy. Pamiętajmy, że drobne przyjemności potrafią sprawiać wiele radości, jeżeli tylko potrafimy się nimi cieszyć.
  •          Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim nam dorosłym z przedszkola w Lipkach  zależało, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo, miło  wspominany. Paradoks tego dnia polega na tym, że małe dzieci chciałyby szybko urosnąć, a te duże  wrócić do tego beztroskiego i pełnego radości czasu. Spełniając życzenie naszych milusińskich wybraliśmy się do sklepu „U Sapieja” na lody, które to każde dziecko „ jak dorosły”, mogło sobie samo kupić i zapłacić. Pani Danusia Sapieja zaprosiła nas do sali „Oranżeria” pełnej przepięknych kwiatów i tworzącej niecodzienny, wręcz uroczysty  klimat, gdzie zjedliśmy  lody. Następnie zaprosiła nas na skoki na ogromnej trampolinie, podczas, których wszędzie słychać było radosny śmiech dzieci. Nie był to jednak koniec niespodzianek od Pani Danusi. Obdarowała ona wszystkich przedszkolaków lizakami i balonikami. Na koniec pożegnała nas szerokim uśmiechem.
  •          Mamy nadzieję, że te dzień pozostawił u dzieci miłe wspomnienia,  a wszystkim dzieciom, tym małym, średnim i dużym, życzymy wszystkiego dobrego, samych radosnych chwil, kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną inspirujących doznań.

Iwona Piontkowska