Dzień Rodziny w oddziałach przedszkolnych w Lipkach.

  

„Rodzina. Tu zaczyna się życie,

a miłość nigdy nie kończy”.

  
  •             Rodzina z założenia jest systemem postaw miłości. Postawa wzajemnej miłości sprawia, że członkowie rodziny tworzą grupę, w której jeden służy drugiemu, nie pytając co za to otrzyma. W tej to grupie również nie tyle jest ważne, co dany człowiek posiada lub co może, lecz kim jest dla pozostałych jako osoba. Najważniejsze jest to, że jednostka czuje, że na nią skierowane są wysiłki i troski innych, że znajduje się w centrum zainteresowania rodziny. Rodzina nastawiona jest na osiąganie celów osobowych realizowanych całościowo. Bliskie, serdeczne relacje z rodziną i krewnymi to podstawa szczęśliwego funkcjonowania każdego z nas. W Nowej Erze o tym bardzo dobrze  wiemy. Dlatego  Dzień Rodziny jest dla nas ważnym świętem, w którym to dniu promujemy  spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych.   Rodzinne więzi powinny być bowiem bardzo troskliwie pogłębiane i pielęgnowane. Bez naszego naprawdę dużego zaangażowania, ograniczą się tylko do wymiany informacji. Warto pamiętać, że relacje rodzinne nieustannie nas kształtują oraz są podstawą budowy tożsamości młodego pokolenia. Naszym  sposobem wzmacniania tej więzi było  przygotowanie uroczystych obchodów Dnia Rodziny, na który to przybyły pani wicedyrektor Grażyna Przymuszała i koordynator Iwona Skrobich. Pierwszym punktem inaugurującym był montaż słowno–muzyczny „W rodzinie siła” nawiązujący do ogromnego znaczenia rodziny, przekazywania uczuć, pamiętania o ważnych wydarzeniach rodzinnych: Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka oraz wielkiej radości ze wspólnie spędzonego czasu. Bo wspólny czas – to najlepszy prezent i dla dziecka, i dla rodzica.
  • Na początku wystąpiły dzieci z grupy „Delfinki”,, a następnie „Pszczółki”, które to   w odświętnych strojach i wyjątkowych nastrojach, (można by powiedzieć z dumą i powagą) recytowały i wyśpiewały swoje uczucia do ukochanych rodziców. A na koniec z wielkim zaangażowaniem i przejęciem odtańczyły figury taneczne do piosenki Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”. Po uroczystości udaliśmy się na plac biesiadny, gdzie nasze przedszkolaki i pełni werwy rodzice, wspólnie spędzali czas na zabawie. Rolę wodzireja przejęła  grupa animacyjna „Seledynek” organizując różnorodne gry , zabawy i zawody dla dzieci i rodziców. Największym powodzeniem u dzieci cieszyły się kolorowe bańki, które na początku pokazywała Pani Justyna i Pan Damian.
  • Późnej swoje umiejętności ćwiczyły i pokazywały dzieci. Gwar, śmiech i radość słychać było na całym placu biesiadnym, albo i nawet w całych Lipkach.
  •  Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa  jak i naszych małych przedszkolaków.
  • Wszystkim rodzinom, pragniemy życzyć nieustającej miłości, wyrozumiałości, tolerancji i niekończących się pokładów cierpliwości. Bądźcie otwarci na siebie i na swoje potrzeby. Każda wspólnie spędzona chwila przybliży Was do siebie i stanowić będzie małą cegiełkę do budowania nierozerwalnych więzy rodzinnych.  Pragniemy, także bardzo gorąco podziękować Radzie Rodziców, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowała dekorację na placu biesiadnym i poczęstunek dla dzieci i rodziców.

Iwona Piontkowska