Jasełka w Lipkach

W Domu Ludowym w Lipkach świąteczna atmosfera zagościła już 17 grudnia. Wówczas odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego dzieci ze Szkoły Filialnej w Lipkach tradycyjnie zaprezentowały na scenie jasełka.

W tym roku była to klasyczna opowieść o świętej rodzinie, która szukała schronienia w grudniową, zimną noc. Znalazła je w pięknej szopce, którą odwiedzili liczni goście – królowie, pastuszkowie, dzieci (klasa II) oraz zwierzątka (klasa I). Młodzi aktorzy śpiewali tradycyjne kolędy wspólnie z duetem Apasjonata. Jedną z nich zaprezentowała solo Maja Spławińska z klasy VI. Kolędę „Lulajże Jezuniu” uczniowie zagrali na cymbałkach i fletach. Organizatorem tegorocznych jasełek był katecheta Zbigniew Borek.

Część artystyczna stała się wspaniałym wstępem do symbolicznej kolacji, którą rozpoczęło wspólne dzielenie się opłatkiem. Pyszny, tradycyjny barszcz z uszkami oraz świąteczne ciasto przygotowały panie ze Stowarzyszenia „Lipowa Osada”. Świetlicę tłumnie odwiedzili rodzice, dziadkowie i dzieci. Wśród gości był także wójt Andrzej Pulit z żoną, ksiądz proboszcz Marek Staniszewski, sołtys Zdzisław Uryga oraz grono pedagogiczne z kierownikiem Stanisławem Bazylewiczem na czele.