PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SZKOLE FILIALNEJ W LIPKACH

  • 16 lutego 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników, dla których biblioteka jest miejscem, gdzie kształtuje się u uczniów podstawy kultury czytelniczej i rozbudza ich zainteresowania. Kontakt   z książką dostarcza młodemu czytelnikowi wiedzy o świecie i ludziach, rozwija wyobraźnię, kształtuje właściwą hierarchię wartości, uwrażliwia na przeżycia i uczucia innych.
  • Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami wypożyczania książek. Złożyli uroczyste ślubowanie i wypożyczyli pierwsze bajeczki. Na uczestników czekała niespodzianki, w postaci wyprawki: “Pierwsze abecadło”, broszurek dla rodziców “Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz wycinanek “Pierwsze abecadło”. Cały pakiet został wydany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii społecznej “Mała książka – wielki człowiek”, w celu popularyzacji czytelnictwa. Od tej chwili dzieci klas I zostały pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i przyjaciółmi książek. Spotkanie było również okazją do pochwalenia się przez uczniów znajomością baśni, bajek czy wierszy dla dzieci. W tym dniu akcentowano również znaczenie książki, która nie tylko wprowadza w świat wiedzy i ciekawych przygód, ale także jest świetną zabawą.
  • Małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek i zapraszamy w każdy wtorek do biblioteki, gdzie zawsze będą mile widziani.

Wiesława Kuzior