PRZEDSZKOLAKI LUBIĄ KSIĄŻKI – WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI I NA SCENĘ TEATRALNĄ DO GBP SKARBIMIERZ w ŻŁOBIŹNIE

 
  • W środę  2 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego w Brzezinie wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Żłobiźnie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Wyjazd był zwieńczeniem realizowanego w  miesiącu kwietniu Dnia Książki oraz Dnia Teatru,  podczas którego dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek, rozwijania zainteresowań książkami oraz zachęcenia rodziców do czytania dzieciom. Poznały scenę teatralną, scenografię aktorów. Miały możliwość zaprezentowania się na scenie.
  • Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się                         z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem oglądały przygotowana przez panią Małgorzatę Dziurę prezentację na temat powstania książek. Rozwiązywały zagadki bajkowe -pojawiły się postacie z różnych bajek (dziękujemy paniom  przebranym za postacie bajkowe). Kolorowały postać         z bajki. Dostały również upominki- za które serdecznie dziękujemy.
  • Po scenie teatralnej oprowadzała pani Justyna Mencel, która  przygotowała dla dzieci piosenki i zabawy muzyczne, opowiedziała o pracy w teatrze. Dzieci mogły dotknąć rekwizytów, oglądnąć scenografię -były jednocześnie aktorem     i widzem.
  • Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.
  •  Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Anna  Fedorowicz