Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

1 września w sali gimnastycznej w Szkole Filialnej w Lipkach zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego, uczennica klasy VI, Wiktoria Dolińska powitała wszystkich serdecznie, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów i ich zdenerwowanych rodziców.

Następnie uczennica klasy V, Natalia Martyn przypomniała, że dzień 1 września rozpoczął wybuch II Wojny Światowej i ówczesne dzieci nie miały możliwości rozpoczęcia nauki w szkole. Dlatego warto, by uczniowie doceniali możliwości, jakie daje im współczesny świat.

Zaprezentowana przez młodych aktorów inscenizacja przywołała wakacyjne wspomnienia z pięknych polskich miejsc. Uczniowie zaśpiewali kilka nostalgicznych oraz skocznych piosenek. Ostatni hit pt: „Szybko” dedykowany był porannym maruderom, którzy nie lubią wstawać rano do szkoły.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy V i VI: Aleksandra Spławińska, Natalia Martyn, Dominik Nicpoń, Maja Spławińska, Wiktoria Dolińska, Aleksandra Krejczy, Radosław Buras. Organizatorką uroczystości była nauczycielka, Agnieszka Rudzka – Pękala. Po części artystycznej głos zabrał kierownik szkoły, Stanisław Bazylewicz, który przywitał zebranych i przedstawił uczniom wychowawców klas.