ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU W LIPKACH

  Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki z młodszej grupy  „Delfinki”z Przedszkola w Lipkach obchodziły

Święto Pieczonego Ziemniaka. Mottem naszego świętowania była rymowanka:

Święto dziś ziemniaka mamy tak więc wszystkich zapraszamy na zabawy i zawody na zagadki i podchody. Uśmiech, humor i zabawa to dziś najważniejsza sprawa.

W tym dniu wszyscy przybyli do przedszkola we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw,  oraz liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością w „sadzeniu i zbieraniu” ziemniaków, w wyścigu z ziemniakiem na łyżce oraz rzucaniu do wiaderka. Dzielnie, też wykopywały  warzywa z piaskownicy . Z zapałem  „walczyły” wszystkie delfinki, więc w nagrodę mogły sobie zrobić zdjęcie ziemniaczanego króla lub królowej. Finałem naszej zabawy była konsumpcja frytek, które to dzieci  zjadły ze smakiem , a przygotowanych przez mamy z Rady Rodziców. Pragnę podziękować Im za zaangażowanie oraz  wkład, jaki włożyli w współorganizację tego święta.Głównym celem naszego  jesiennego wykopkowego działania była wspólna zabawa i integracja a nade wszystko , uśmiech na twarzach naszych pociech. Myślę, że nam się to udało.

Iwona Piontkowska