Wycieczka do Zamku w Mosznej

23 kwietnia 2015 roku uczniowie klas IV-VI wyruszyli w kolejną, niezwykłą podróż do Zaczarowanego Świata.
Tym razem naszym celem był Zamek w Mosznej. Wycieczka została zorganizowana i sfinansowana w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. W zamku czekało na nas 6 pracowni dotyczących światła, energii oraz architektury.
Na początku zostaliśmy podzieleni na niewielkie kilkuosobowe grupy, otrzymaliśmy opaski oraz plany zamku. Następnie razem z przewodnikami ruszyliśmy poznawać nieznane. Czekało na nas mnóstwo atrakcji: malowanie światłem, doświadczenia związane z przemianą energii, krzesło fakira, gra w podchody w zamku, budowanie domu z gąbkowych cegieł, doświadczenia z prądem (bezpieczne dla dzieci), pozowanie do zdjęć w śmiesznych perukach i okularach, wizyta wewnątrz aparatu fotograficznego (camera obscura) i wiele innych.
Dzięki zajęciom poznaliśmy historię zamku, uczyliśmy się dostrzegać i rozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie, poznaliśmy również najciekawsze budowle świata. Wszyscy otrzymaliśmy smaczne śniadanko, pyszny obiad, podwieczorek i ciekawą książkę. Wróciliśmy pełni wrażeń z wyprawy, która była połączeniem zabawy z realizacją podstawy programowej.