Kosmiczna podróż

W dniu 14.06.2014 r. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły odbyli niezwykłą podróż – podróż przez historię Wszechświata. W tym dniu bowiem, w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki I Techniki, naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Na środku hali gimnastycznej wyrósł olbrzymi namiot, wewnątrz którego wyświetlono niezwykłą animację. Głównym bohaterem było Słońce, które w poszukiwaniu planet, którymi mogłoby się zaopiekować wędruje po nieskończenie wielkim kosmosie, a na swej drodze  spotyka inne gwiazdy i ciała niebieskie. W ten oto sposób uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się: dlaczego gwiazdy świecą, dlaczego kiedyś i w jaki sposób przestaną istnieć; jakie gwiazdy nazywają się czerwonymi olbrzymami i gwiazdami podwójnymi; które są bardziej, a które mniej gorące i jaki kolor wtedy przybierają; co to są galaktyki i gromady kuliste.

Widzowie tego niezwykłego spektaklu mieli okazję dowiedzieć się także nieco więcej o naszym Układzie Słonecznym, a każda z planet “przedstawiła się osobiście” opowiadając o swoich charakterystycznych cechach.
Uczniowie (a także ich opiekunowie) opuszczali planetarium pełni wrażeń, a to dopiero początek atrakcji w Fascynującym Świecie Nauki i Technik