“Opowieść wigilijna” w opolskim Teatrze Lalki i Aktora

Dnia 18.12.2014 r. wszyscy uczniowie naszej placówki wraz z wychowawcami wyruszyli w daleką podróż. Udaliśmy się do opolskiego Teatru Lalki i Aktora na spektakl, który wprowadza widzów w świąteczną atmosferę „Opowieścią wigilijną” według Dickensa. Scenografia przeniosła nas do dziwiętnastowiecznego Londynu, świata Dickensa i jego bohaterów.

Tę jedną z najbardziej znanych historii wszech czasów o skąpcu, który dowiaduje się, co jest w życiu najważniejsze, uczniowie klas starszych znają z lekcji języka polskiego. Młodsi oglądali z niezwykłym przejęciem, a czasami nawet przerażeniem.

W spektaklu główny bohater dostaje od życia szansę na zmianę. Są święta, a w święta wszystko jest możliwe. Jedna niezwykła noc starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze, obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Historia opisana przez Dickensa 170 lat temu to jedna z tych, do których chętnie wracamy, szczególnie w grudniu, gdy zbliża się Boże Narodzenie.

Po spektaklu mieliśmy możliwość spotkania z aktorami, odtwórcami głównych ról, a także wykonania pamiątkowych zdjęć. W przebudowanych wnętrzach Teatru Lalki i Aktora wszyscy uczestnicy wycieczki podziwiali wystawę szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów szkół województwa opolskiego.

W tak świątecznym nastroju, duchowo odrodzeni opuściliśmy mury teatru i udaliśmy się w drogę powrotną, wyczekując jedynie Świąt Bożego Narodzenia.