Szkolne Koło PCK

Podstawowym celem naszego SZKOLNEGO KOŁA PCK jest propagowanie w środowisku szkolnym idei humanitaryzmu i zasad działania Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zajmujemy się poznawaniem podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, unikaniem zagrożeń wynikających z uzależnień, pomocą potrzebującym uczniom, problematyką własnego zdrowia i możliwościami świadomego oddziaływania na jego stan.

Członkowie SK PCK układali hasła antynikotynowe i rozpowszechniali wśród uczniów szkoły. Propagowali zdrowe żywienie szczególnie dzieci w wieku szkolnym p.h.: „Śniadanie na dobry początek każdego dnia”, a także „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”. Utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia członkowie koła wykonali kartki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących , które przekazali do Zarządu Głównego PCK w Brzegu. Brali udział w akcji PCK p.h. „Czerwonokrzyska Gwiazdka”. Była to zbiórka żywności, zabawek, książek i słodyczy na paczki bożonarodzeniowe dla osób potrzebujących.

Członkowie SK PCK szerzą kulturę prozdrowotną w naszej szkole nt. „AIDS, HIV” – warto wiedzieć – podniesienie poziomu wiedzy uczniów na temat wirusa HIV i choroby AIDS, a także edukowali społeczność uczniowską „Jak zdrowo i bezpiecznie spędzić ferie zimowe”.

Pozyskano 6 paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich.

Opiekun koła – Agata Kuziemska