Piłkarze też grają w “siatkę”.

W sobotę 19 marca na hali sportowej w Łosiowie odbyły się mistrzostwa powiatu szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Mecze rozgrywane były do dwóch setów wygranych.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z gimnazjum z Lewina Brzeskiego. Pierwszy wyrównany set padł łupem przeciwników, ale już w następnych to my dominowaliśmy wyraźnie wygrywając dwa następne.

Mecz ze szkołą z Grodkowa rozpoczęliśmy „z wysokiego C” wygrywając pierwszy set z dużą przewaga punktową. W tym momencie nastąpiło zbyt duże rozluźnienie. Popełnialiśmy mnóstwo niewymuszonych błędów. Konsekwencją – przegrany set i znów o wygranej miał zadecydować tiebreak. Przez dłuższy czas to drużyna przeciwna prowadziła. Końcówka seta należała jednak do nas. Przy stanie 15:19 seria zdobytych punktów wyprowadziła nas na 2 punktową przewagę. Podcięło to skrzydła przeciwnikom i dało nam zwycięstwo 2:1.

Znając wyniki meczu PG Lewin Brzeski – PG 2 Brzeg byliśmy pewni wygranej już przed ostatnim meczem.

Gminne Gimnazjum w Skarbimierzu mistrzem powiatu w siatkówce!!!

Skład zespołu: Kacper Zarucki, Kacper Madeja, Michał Witka, Jakub Smogur, Wiktor Kaśka, Adrian Fedorowicz, Radek Leśniewicz, Krystian Augustyniak, Kamil Lis, Dawid Winiarz, Patryk Wasylik, Cyprian Stodoła