Drodzy Rodzice!

Już wiadomo – do świąt się nie zobaczymy.

Dla wszystkich jest to trudny czas. Czas w którym musimy nagle zmienić wszystko, ucząc się nowych rzeczy. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań sytuacji problemowych.

Dzieci w przedszkolu „uczą się” poprzez zabawę – zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (…)

W grupach na FB będziemy zamieszczać propozycje materiałów i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu. Na stronie internetowej naszego przedszkola zaprezentujemy efekty domowej działalności dzieci. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Można zapytać: A na co masz ochotę? Zachęcajmy dziecko, ale jednocześnie pozwólmy mu wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zmobilizujmy dziecko do sprzątania, dbajmy o higienę. Zawsze znajdźmy dla niego czas.

Bo wspomnienia pozostaną. Dobrze byłoby, żeby czas epidemii kojarzył się dziecku ze świetną zabawą z rodzicami w domu.

Życzymy wszystkim zdrowia, a Rodzicom wytrwałości.