Andrzejkowy zawrót głowy

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów.
W GZS w Skarbimierzu-Osiedle 29.11.2019 r. klasa 3a zorganizowała klasowe andrzejki. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą przepowiadały przyszłość.W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat tego święta. wszystkie wróżby przygotowane też przez dzieci przeplatały się  pląsami i tańcami przy muzyce.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby andrzejkowe  przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego dla uczniów klas 4 – 8, które były sposobem na poznanie  swojej przyszłości na następny rok. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych. Czy wróżby się spełnią, czas pokaże. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć, to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok 🙂