APEL DO RODZICÓW

DRODZY RODZICE I OPIEKUNOWIE!
Ze względu na wspólne bezpieczeństwo dyrektor oraz grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu -Osiedle prosi rodziców uczniów, aby pozostawili w domu swoje dzieci, które wykazują jekiekolwiek objawy chorobowe: katar, kaszel, podwyższona temperatura ciała, mdłości, bóle brzucha, biegunka.
Jeśli ktoś z Państwa był w w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwował u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinien bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału szpitala zakaźnego.
 Nawet jak takie objawy nie wystąpiły, to przez dwa tygodnie po powrocie z zagrożonego miejsca należy codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych, takich jak złe samopoczucie, bóle mięśniowe i kaszel.
Na razie GIS nie ogłasza kwarantanny dla wracających z Włoch, informuje  jedynie, że w ostatnich kilku dniach w regionach: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
Prosimy o wyrozumiałość.