Bo jak nie my, to kto?

W Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle nauczyciele otrzymali od wdzięcznych uczniów życzenia w formie koncertu piosenek.   

W Święto Komisji Edukacji Narodowej, 14 października,  w Gminnym Zespole Szkół odbyły się dwie uroczystości – dzień pracowników oświaty oraz  pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Program artystyczny pierwszej części został przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

 W wiązance utworów przeplatały się różne style muzyczne. Nie zabrakło hitu „Bo jak nie my, to kto?” w wykonaniu dżentelmenów ze szkoły podstawowej.  Szczególną popularnością cieszył się utwór „Kamień z napisem love”.  Niespodzianką dla wszystkich pracowników stały się upominki, którymi były polne kamienie z wymalowanym różnymi kolorami napisem „love”.

Wśród zaproszonych gości pojawił się wójt Gminy Skarbimierz,  Andrzej Pulit, który złożył nauczycielom życzenia z okazji ich święta.

Uroczystość  stała się również okazją do wręczenia nagród dla nauczycieli.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele: Marzena Łyczak, Bernadetta Buczkowska, Katarzyna Grygier, Marcin Tabiszewski. Piękne dekoracje wykonał Szymon Gancarczyk.

Drugą część gali stanowił program artystyczny przygotowany przez najmłodszych. Pierwszaki  tańczyły, recytowały, odpowiadały na pytania starszych kolegów. Jak zwykle najbardziej spektakularnym momentem było pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor, Grażyna Burska. Po nim świeżo upieczeni uczniowie otrzymali  prezenty z Urzędu Gminy Skarbimierz. Za przygotowanie pierwszoklasistów odpowiedzialna była wychowawczyni, Monika Malinowska.

Agnieszka Rudzka – Pękala