Darmowe zajęcia z programowania – zapraszamy do udziału!

2 marca br. ruszają zapisy na kolejną turę bezpłatnych zajęć z programowania w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”. To akcja realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. W zajęciach mogą wziąć udział nie tylko dzieci, ale i rodzice. Zachęcamy do udziału!
Warsztaty z programowania odbywają się pod okiem profesjonalnych trenerów z wykorzystaniem robotów i tabletów. W ramach zajęć uczestnicy nabywają umiejętność logicznego myślenia, pracy w grupie oraz rozwiązywania skomplikowanych problemów.
Akcja ma na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.
Jak się zapisać?
Aby zgłosić się na warsztaty, należy wypełnić formularz na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl. Ważne, aby wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych).
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenia na warsztaty należy dokonać najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, na podany adres email, wpłynie potwierdzenie zgłoszenia. To jednocześnie potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty.
Kluby Młodego Programisty
Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym uczą się programowania. Za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy.
Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.
16 Klubów w 16 miastach
Punkty zlokalizowane są w Siedlcach, Nysie, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie. Punkty warsztatowe, w zależności od miasta, powstały w takich instytucjach jak domy kultury, centra nauki, ośrodki edukacyjne, biblioteki, czy świetlice.
Szczegóły programu i zapisy dostępne są na stronie: www.klubmlodegoprogramisty.pl