„Doskonała miłość czasem nie przychodzi aż do pojawienia się pierwszego wnuka.” (przysłowie walijskie).

Dzień Babci i Dziadka w GZS w Skarbimierzu – Osiedle
    Styczeń to miesiąc zimowy, pełen chłodu,  mgieł i szarzyzny. Ale są takie dwa dni, jedyne w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to święto naszych ukochanych babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. To dzień niezwykły, nie tylko dla wnuków, ale przede wszystkim dla samych babć i dziadków.
22 stycznia 2020r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w GZS w Skarbimierzu – Osiedle odbyła się wspaniała impreza – I Familiada. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Przymuszała, która przywitała przybyłych gości, złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Skarbimierz, Pan Andrzej Pulit (główny sponsor uroczystości), Pan Andrzej Sowa, dyrektor GBP w Skarbimierzu, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Karina Florków oraz radni gminy Skarbimierz. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas IIa, IIIa, IIIc pod kierunkiem mgr Bogusławy Przybylskiej, mgr Marzeny Kołodziej, mgr Jolanty Letkiewicz. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane tematycznie z tym świętem. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu swoich wnuczek z tatusiami oraz taniec „Babuszki”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Ponadto babcie i dziadkowie wzięli udział w I Familiadzie z okazji ich święta. Przygotowano szereg konkurencji, które były atrakcją tej uroczystości. Zwieńczeniem tego uroczystego dnia były medale i dyplomy wręczone przez Wójta Gminy – Pana Andrzeja Pulita. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Mamy nadzieję, że I Familiada Dziadków i Babć na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości GZS w Skarbimierzu – Osiedle.
                                                                                                                                                                                                                                                Organizatorzy