Dzień Edukacji Narodowej

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Naszej szkole odbyły się w tym roku wyjątkowo wcześniej, bo 12 października. Mimo, iż w tym dniu zajęcia lekcyjne odbywały się zgodnie z planem, to atmosfera w szkole była niecodzienna. Odświętnie ubrani uczniowie czekali na swych wychowawców i nauczycieli, aby złożyć im najlepsze życzenia.

Na krótką uroczystość przybyli dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście i oczywiście uczniowie.

Zamiast tradycyjnej części artystycznej odbył się pojedynek „Kocham Cię Szkoło”. W roli prowadzących brawurowo zaprezentowali się Konrad Włodarczyk oraz Kinga Pekar, a kroku dotrzymywał im Paweł Kuliński, odpowiedzialny za oprawę muzyczną. W konkurencjach walczyły ze sobą dwie drużyny złożone z nauczycieli i uczniów. Drużyny Gwiazdeczek i Słoneczek musiały wykazać się nie lada wiedzą, sprawnością fizyczną, talentem muzycznym i plastycznym.

Uczestnicy zabawy spisali się na medal, a konkursy takie jak łowienie rybek, odgadywanie tytułów piosenek, kalambury, przenoszenie woreczków czy wypisywanie słówek w języku angielskim na czas, wzbudziły ogromne emocje zarówno u uczestników jak i publiczności. Zagadki muzyczne natomiast wprawiały wszystkich w rozrywkowy nastrój. Ekscytujące współzawodnictwo wygrała drużyna Gwiazdeczek. Słowa piosenki „Kocham Cię szkoło”, które ułożyła pani Bernadetta Buczkowska porwały do tańca wszystkich uczestników i zagrzewających ich do walki uczniów.

Na koniec głos zabrała pani dyrektor Grażyna Burska, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń przyłączyli się Sekretarz Gminy Skarbimierz- pani Małgorzata Kubik, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej- pan Andrzej Sowa, Przewodnicząca Komisji Oświaty- pani Joanna Janocha oraz przewodniczący Rady Rodziców- pan Drofiszyn.

Uroczystość przygotowali: Bernadetta Buczkowska, Agnieszka Krzywicka, Marcin Tabiszewski i Mariola Gancarczyk.