“Dzień Języków” w GZS w Skarbimierzu

Dnia 26 września corocznie obchodzone jest międzynarodowe święto Europejski Dzień Języków. Celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych, rozbudzanie ich zainteresowania językami obcymi oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W tym dniu w klasie 2B, IB oraz 3C przeprowadzone zostały zajęcia, by uświadomić uczniom jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu. Uczniowie osłuchali się z podstawowymi zwrotami w innych, obcych im językach oraz próbowali swoich możliwości w ich wymowie. Było dużo uśmiechu jak i zdziwienia podczas wymawiania zwrotów, oraz jednogłośnie stwierdzili, że jednak język angielski jest prostym w zrozumieniu i wymowie językiem 😉
Dzieci ze starszych klas miały poprzeczkę postawioną nieco wyżej; W klasach 4 – 8 w Lipkach dzieci starały się rozpoznać różne języki w oparciu o covery piosenek: ‘Dance monkey’, w której pojawiło się 12 języków oraz ‘Mam tę moc’ zaśpiewaną w 25 językach z całego świata.
W Skarbimierzu uczniowie również rozpoznawali języki na podstawie piosenek, a także uczyli się podstawowych zwrotów w mało znanych językach, jak np. portugalski, ukraiński, czy esperanto.
Na zakończenie posłuchali jakich porad początkującym poliglotom udzieliłby Japończyk, któremu udało się perfekcyjnie opanować język polski.
Zajęcia bardzo się podobały i uczniowie z zapałem opowiadali o swoich doświadczeniach z nauką języków obcych. 😊