Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Szczęśliwy, kto ma przyjaciela”

       W dniu 3 czerwca 2019r.  w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali dla dzieci dużo ciekawych atrakcji.

        Festyn rozpoczął się od występu artystycznego klas IV-VI, który przygotowała p. Bernadetta Buczkowska. Następnym punktem programu był konkurs recytatorski, w którym uczniowie prezentowali wiersze o przyjaźni. W konkursie plastycznym pod hasłem „Szczęśliwy, kto ma przyjaciela” uczniowie poprzez różne techniki plastyczne przedstawiali swoje pomysły dotyczące przyjaźni.  Ciekawą atrakcją były warsztaty czekoladowe, podczas których dzieci poznały historię powstawania czekolady i samodzielnie wykonywały czekoladowe smakołyki. Na boisku sportowym odbywały się zabawy animacyjne prowadzone przez Seledynka, atrakcją też były dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Klasy IV-VI brały udział w zawodach sportowych prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego p. Alinę Mirowską, p. Marcina Tabiszewskiego i p. Dariusza Konstanciuka.  Na zakończenie festynu  uczniów poczęstowano pysznymi lodami, które były sponsorowane przez Radę Rodziców przy Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu- Osiedle.

         Ten wyjątkowy i słoneczny dzień pozostanie na długo w pamięci uczestników festynu. Wszystkim dzieciom życzymy spełnienia marzeń z okazji ich święta.

          Składamy serdeczne podziękowania Gminnej Bibliotece, Radzie Rodziców, Radzie Osiedla, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Dnia Dziecka oraz nauczycielom odpowiedzialnym  za przebieg i organizację festynu p. Grażynie Przymuszale, p. Bogusławie Przybylskiej, p. Iwonie Redce, p. Marzenie Kołodziej oraz za oprawę plastyczną p. Jolancie Letkiewicz i p. Szymonowi Gancarczykowi.