Konkurs ortograficzny na Dyktanda.pl

Szanowni Państwo,
Pragniemy zaprosić szkoły podstawowe i średnie do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.
Celem konkursu Mistrz Ortografii jest propagowanie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów – i nie tylko. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda poprzez portal Dyktanda.pl. Udzielanie poprawnych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.
Zachętą do aktywnego udziału w konkursie będą nagrody, które tym razem przyznamy nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale także szkołom, których uczniowie zgromadzą łącznie największą liczbę punktów.
Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a zarejestrować szkołę może dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się wideo przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły: https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL
Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14 maja 2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r. Rywalizacja będzie rozgrywać się w 5 grupach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zachęcamy do udziału również nauczycieli), a także w specjalnej kategorii Szkoły. Nagrodzimy łącznie 100 uczestników indywidualnych (dwudziestu z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz trzy najlepsze szkoły. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wskazane przez laureatów nagrody rzeczowe o określonej wartości, w zależności od uzyskanego miejsca (np. zwycięzcy z każdej grupy wiekowej będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrodę o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę praktycznych pomocy naukowych. https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1
Poprzednia edycja konkursu Mistrz Ortografii, która miała miejsce wiosną 2020 r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej ponad 8 tys. osób, które rozwiązały łącznie aż 423 916 dyktand!
Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii
Serdecznie prosimy, aby zamieścili Państwo powyższe informacje wraz z linkiem do strony Dyktanda.pl na Państwa stronie internetowej oraz na profilach w mediach społecznościowych. Pomożecie nam Państwo w ten sposób w dotarciu do wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie uczniów oraz szkół.
Z góry serdecznie dziękujemy!
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji, Zespół Dyktanda.pl