Kropka w Naszej szkole

W piątek 14.09.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Z tej okazji zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent i, że warto uwierzyć w siebie.

Kolorowe kropy, kropki i kropeczki przyozdobiły szkolne korytarze. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć krótki film animowany o dziewczynce, która nie mogła uwierzyć w siebie. Następnie wykonali piękne pawie oczka, z których powstał łańcuch zdobiący piętro zajmowane przez klasy młodsze. Klasy IV- VII przygotowały plakat oraz gazetkę przedstawiającą historię dziewczynki o imieniu Vashti. W tym dniu uczniowie ubrani w kropki mogli „wymigać się „ od niezapowiedzianych odpowiedzi ustnych. Uczniowie ułożyli nazwę Naszej szkoły, wykorzystując do tego celu plastikowe nakrętki. Na korytarzu szkolnym została wywieszona kropka, którą wszyscy mogli upiększyć swoją pomysłową kropką, tak aby powstało wspólne dzieło.

Na zajęciach świetlicowych dzieci również wykonały prace plastyczne pod tytułem „czym jest moja kropka?”, a następnie wypisały lub narysowały swoje talenty i utworzyły drzewo talentów!

Książka “Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. 14.09. wszyscy byli „w kropki”, a hasła rozwieszone w naszej szkole zachęcały do uwierzenia we własne możliwości.

Samorząd Uczniowski GZS