URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Kubuś Puchatek – ulubiony bohater dzieci – skończył 93 lata.  Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę urodzinową dla Kubusia Puchatka. Skierowany był on do najmłodszych uczniów naszej szkoły. W udekorowanej balonami sali na gości czekał pluszowy jubilat i kolorowy tort.
Spotkanie urodzinowe i uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek 21 października. W tym dniu, do odświętnie udekorowanej świetlicy, przybyli uczniowie klas 1-5. Poznali oni postać autora Alexandra Alana Milne oraz bohaterów jego książek. Wysłuchali jednej z przygód misia, którą przeczytali koledzy ze starszej klasy. Idealnej zabawie  towarzyszyły zagadki, łamigłówki i zabawy logiczne połączone ze sporą dawką adrenaliny. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę książek z Kubusiem Puchatkiem, jak również przytulić się do misia „o wielkim sercu i małym rozumku”. Była wspaniała urodzinowa zabawa, a  imprezie towarzyszyła miła i sympatyczna  atmosfera.
Do biblioteki szkolnej wpłynęło około 40 różnorodnych prac, a 10 zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, nagrodami książkowymi i zakładkami. Kolorową  zakładkę do książki otrzymał również  każdy uczestnik, który oddał swoją pracę. Wszystkich uczniów zapraszamy do obejrzenia galerii kartek urodzinowych,  która znajduje się  w świetlicy szkolnej.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy !!!