Magiczny świat książek

W dniu 10.03.2020 r. dzieci z grupy “Króliczki”  odwiedziły bibliotekę szkolną w GZS w Skarbimierzu – Osiedle. Spotkanie odbyło się pod hasłem Magiczny świat książek Przedszkolaki z radością zetknęły się z  nieznanym, wspaniałym i magicznym dla nich miejscem.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z zasobami biblioteki, a w szczególności z literaturą przeznaczoną specjalnie dla nich. Z zainteresowaniem wysłuchały bajeczki o chorym kotku i dowiedziały się, że objadanie się to nic dobrego.  W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z bohaterami ulubionych bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły, bo książki ukryte były w różnych zakamarkach biblioteki. Pani bibliotekarka pokazała, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia najciekawsze i najbardziej kolorowe książeczki. Przedszkolakom bardzo spodobały się wielobarwne bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.
Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w tak tajemniczym i fantastycznym świcie książek, ale na pewno nie ostatnia.
Wiesława Kuzior