Mistrzowski spektakl, czyli o Jasełkach słów kilka…

Tegoroczne jasełka bożonarodzeniowe w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle im. Komisji Edukacji Narodowej zaprezentowane 22 grudnia 2016 roku były barwnym spektaklem muzyczno – tanecznym, w którym tradycja miesza się ze współczesnością.
 

Wspaniały pokaz rozpoczął zespół młodych muzyków grając na flecie ciepłą, wzruszającą kolędę „Lulajże, Jezuniu …” .

Po muzycznym wstępie goście otrzymali zaproszenie do wsłuchania się w jasełka sercem, by odnaleźć w nich Boże Narodzenie.

Biblijna historia przeplatała się z pięknymi tańcami uczennic, które korzystając z efektownych strojów prezentowały swoje talenty. Pokazały je również, grając na różnych instrumentach popularne kolędy i pastorałki. Młodzi  aktorzy w ekspresyjny  sposób  odtwarzali swoje role.

Całość zakończyła się wyśpiewaniem przez chór pieśni  „Hallelujah” autorstwa niedawno zmarłego wybitnego artysty  Leonarda Cohen’a .  Podsumowaniem jasełek było przesłanie,  by  zapomnieć o uprzedzeniach i konfliktach i przyszły  rok zacząć na nowo.

Uczniowie wręczyli gościom pachnące, świerkowe gałązki  z życzeniami spokojnych świąt.

Głównymi organizatorami przedświątecznego spektaklu byli nauczyciele: Bogusława Przybylska, Anna Jabłońska – Ścibior, ale osób pomagających w przygotowaniu przedsięwzięcia było znacznie więcej. Przyjazny i ciepły nastrój tworzyły dekoracje przygotowane przez Szymona Gancarczyka, Katarzynę Grygier, Grażynę Przymuszałę, Urszulę Kwaśnicę, Agnieszkę Rudzką – Pękalę.

Wspaniały, liczny chór, który wprowadził niebanalny klimat, poprowadziła Bernadetta Buczkowska.

Dzięki  uprzejmości księdza dziekana Stanisława Grzechynki  w sali gimnastycznej gimnazjum stanęła drewniana szopka postawiona przez rodziców oraz  przez Krzysztofa Kowalczyka, który zajął się przygotowaniami od strony technicznej.

Na zakończenie dyrektor Gminnego Zespołu Szkół, Grażyna Burska pochwaliła przedstawienie jasełkowe i podziękowała przygotowującym je nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznych sukcesów szkoły, złożyła także obecnym świąteczne życzenia, do których dołączyli się: wójt gminy Skarbimierz, Andrzej Pulit, który pogratulował również placówce wysokich wyników egzaminu gimnazjalnego; Joanna Janocha, przewodnicząca Komisji  Oświaty oraz Anna Drozd, jej członek; dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Andrzej Sowa  i Katarzyna Szymaniak, 

 Agnieszka Rudzka – Pękala