Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

“Gminny Komisarz Spisowy w Skarbimierzu – Osiedlu informuje, że dnia 1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 r., który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do spisania się. Spisać się można poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl.
W przypadku trudności można spisać się telefonicznie dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy w Skarbimierzu – Osiedlu, ul. Parkowa 12, przy wsparciu pracownika merytorycznego.
Kolejną metodą spisania się będzie wywiad bezpośredni realizowany przez rachmistrza spisowego.
Więcej informacji o Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 możecie się Państwo dowiedzieć dzwoniąc do Biura Spisowego mieszczącego się w Urzędzie Gminy Skarbimierz tel. 77/4046 600, obserwując stronę internetową www.skarbimierz.pl lub spis.gov.pl.
W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu”.
 Elżbieta Bruś Urząd Gminy Skarbimierz 77 404 66 00 wew. 222