“Nauka to fajna sprawa”, czyli Dzień Nauczyciela w Skarbimierzu

W Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle 13 października 2017 r. odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Program artystyczny rozpoczął się od zaprezentowania uczniom krótkiego rysu historycznego na temat Komisji Edukacji Narodowej. Poważny ton złagodziły nieco scenki i skecze o nauczycielach i uczniach zagrane przez uczniów klas: V b  i VII b. Nie zabrakło dynamicznych układów tanecznych w wykoniu uczennic z klasy V b oraz nostalgicznej piosenki, którą zaprezentowały uczennice z klasy VII a.

Podczas uroczystości w radosny nastrój wprowadzały publicznośc pioosenki: “Będę nauczycielką” oraz “Nauka to fajna sprawa”, które zaśpiewali uczniowie przygotowani przez Bernadettę Buczkowską.

Po części artystycznej dyrektor szkoły, Grażyna  Burska wręczyła nagrody wyróżnionym pracownikom oświaty oraz dołączyła sie do życzeń skierowanych do nich zawartych w przesłaniu programu artystycznego. Uroczystość zaszczyciło swym przybyciem wielu gości.  Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył również obecny podczas uroczystości wójt Gminy Skarbimierz, Andrzej Pulit.

Program artystyczny przygotowały: Monika Bauk oraz Agnieszka Rudzka – Pękala. Pracownicy oświaty otrzymali upominki od organizatorów uroczystości oraz Samorządu Uczniowskiego. Ich przygotowaniem zajęły się Joanna Sajdak, Mariola Gancarczyk oraz wszyscy organizatorzy uroczystości. Efektowną dekorację wykonał Szymon Gancarczyk, który również przygotował wydarzenie od strony technicznej.

Agnieszka Rudzka – Pękala