Obchody Dnia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

O wolności, niepodległości, patriotyzmie i umiłowaniu ojczyzny – o tych  wartościach uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu Osiedle mogli posłuchać w trakcie uroczystego apelu z okazji 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
8 listopada 2019 r. nasi uczniowie pod kierunkiem pani Marzeny Łyczak i pani Marzeny Kołodziej przygotowali żywą lekcję historii z okazji obchodów Święta Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym oddano hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Polskę. Ten szczególny termin przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnym kraju. Oddajemy dziś cześć tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią. A dzięki nim nasza ojczyzna powróciła na mapy Europy.
Wielu wzruszeń dostarczyły pieśni w wykonaniu naszych uczniów, których przygotowała pani Bernadetta Buczkowska. Całość dopełniła scenografia, którą przygotował pan Krzysztof Kowalczyk.
Recytacje, występy, śpiewy, koncerty – wszystkie okryte biało-czerwonymi barwami – dostarczały niezwykłych wrażeń. Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za nauczanie i pielęgnowanie patriotyzmu oraz przekazywaniu dobrych wartości młodemu pokoleniu. Poniżej prezentujemy fotorelację z obchodów 101-lecia Niepodległej w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu Osiedle.
                                                                                                                               tekst:   BO