Omnibus 2016

Dnia 25.05.2016 r. w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu-Osiedle odbył się Konkurs Wiedzy Ogólnej OMNIBUS 2016. Do konkursu przystąpiły 3-osobowe drużyny wytypowane spośród uczniów klas drugich i trzecich naszej szkoły wraz z podległymi filiami. Zadaniem każdej z drużyn było udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania z różnych dziedzin wiedzy. Pierwszy etap nie wyłonił zwycięzców, dopiero dogrywka rozstrzygnęła losy konkursu.

W kategorii klas drugich zwyciężyła drużyna ze Szkoły Filialnej w Łukowicach Brzeskich w składzie: M. Danowski, W. Krysiak i A. Chabinka; drugie miejsce zajęła drużyna z klasy IIa w Skarbimierzu w składzie: K. Michalik, M. Jakubowski, A. Winnik; na ostatnim miejscu podium uplasował się zespół z klasy IIc w Skarbimierzu w składzie: K. Kurpiel, L. Rogala, E. Szczupaczyńska.

W kategorii klas trzecich na najwyższym miejscu podium stanęła drużyna z klasy IIIb ze Skarbimierza w składzie: J. Markowska, M. Resiak, J. Hryciów; nieco niżej uplasowała się drużyna z Lipek w składzie: W. Doliński, J. Sanecki, A. Uryga; brąz zaś zdobyli uczniowie klasy IIIa w Skarbimierzu: M. Hubert, K. Pogorzelski, K. Chromik.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe w wydaniu albumowym oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami za udział w konkursie oraz nagrodami pocieszenia. Sponsorami nagród była Dyrekcja Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu-Osiedle oraz Rada Rodziców. Kolejna edycja konkursu już za rok.