PODSUMOWANIE KONKURSÓW O AUTYZMIE

        W związku z obchodami Światowych Dni Świadomości AUTYZMU w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu – Osiedle zorganizowane  zostały dwa konkursy: dla klas 1- 4 na plakat pt.: „Autyzm –wiem, rozumiem, akceptuję” oraz dla klas 5-8 konkurs wiedzy o Autyzmie.
Dzieci z klas młodszych złożyli piękne prace i  13.04.2022r. zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach : pierwsza klasy 1-2 i druga klasy 3-4.
Laureatami w kategorii klas 1-2 zostali:
I miejsce- WIKTORIA  ZAJĄC kl. 1b,
II miejsce- ŁUKASZ SIEDLECKI  kl. 1b,
III miejsce EMILIA  RODRIGEZ  kl.1c .
Zwycięzcami w kategorii klas 3-4  zostali:
I miejsce – ZOFIA  JACKEL  kl.3a,
 II miejsce – KINGA  SADKOWSKA kl. 3b
III  miejsce – MARCEL GAWLAK  z kl.3b.
 Laureatów nagrodzono pięknymi książkami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 Konkurs wiedzy o Autyzmie  w naszej szkole odbył się pod koniec „niebieskiego” miesiąca    ( taki kolor gościł przez cały czas trwania akcji ) i 19 uczniów przystąpiło do niego  26.04.2022r. w holu budynku nr 2.
Byli to uczniowie z klas : 5a, 5b, 6a, 7a, 8c i z 8d. Na tym etapie zwycięzców nie wyłoniono, gdyż 4 osoby napisały konkurs na wysokim, podobnym poziomie.  Ten konkurs był podsumowaniem całego miesiąca, w którym dużo się działo, min.: happening, godziny wychowawcze poświęcone spektrum autyzmu, dekoracje na gazetkach klasowych i szkolnych oraz wiele rozmów z uczniami  (nie tylko na lekcjach, ale i na przerwach) w GZS. W związku z powyższym wzrosła świadomość młodzieży naszej szkoły na temat w/w niepełnosprawności.
W „dogrywce” konkursu wzięli udział uczniowie, wszyscy czworo, z klasy 8c.
Po napisaniu konkursu w dniu 04.05.2022r. wyłoniono ostatecznie  zwycięzców, którzy otrzymali w nagrodę cenne albumy książkowe i dyplomy:
I miejsce- ex aequo- zajęli:  NIKOLA WŁOSIŃSKA kl. 8c,  i  KSAWIER LISTOWSKI kl. 8c,
II miejsce – OLIWIA MIELACH kl. 8c
III miejsce- WIKTORIA WASYLIK kl. 8c.
Laureatów  do tego konkursu dobrze przygotowała p. Magdalena Gucał- nauczyciel wspomagający ucznia w w/w klasie.
Pani Dyrektor Grażyna Przymuszała złożyła gratulacje wszystkim uczniom za wiedzę, wysoki poziom i zaangażowanie  wręczając nagrody laureatom i  pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie.
Organizatorzy konkursów:   Małgorzata Augustyn, Kamila Dziembowska, Ewa Kołodziej, Marzena Piotrowska i Elżbieta Żagiel .
E.Ż.