Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021 dobiega końca

Szanowni Państwo, to ostatni moment na udział w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.
   
Jest wiele możliwości zrealizowania obowiązku spisowego:
§ najszybciej i najwygodniej zrobisz to przez Internet. Wypełnij formularz online na https://spis.gov.pl/, to zajmie tylko kilka minut,
§ zadzwoń na numer 22 279 99 99 i spisz się telefonicznie – rachmistrz wprowadzi do formularza Twoje dane,
§ odwiedź Urząd Gminy Skarbimierz w Skarbimierzu – Osiedlu  i spisz się przez Internet na specjalnie utworzonym w tym celu stanowisku, urzędnik chętnie pomoże Ci w spisie.
  
Przypominamy, że  do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – profesjonalnych funkcjonariuszy państwowych, którzy pomogą Ci wypełnić formularz spisowy odwiedzając Cię w domu lub dzwoniąc do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.
  
Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Pamiętaj udział w spisie to Twój obowiązek!
  
Przed rozpoczęciem ankiety spisowej możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza, aby mieć pewność, że jest tą osobą, za którą się podaje. Jeśli rachmistrz odwiedzi Cię w domu, poproś go o okazanie identyfikatora i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:
  
specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl,
  
kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
  
W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent zgłoś niezwłocznie do właściwego Gminnego Biura Spisowego w Skarbimierzu – Osiedlu.
  
Pamiętaj też, że rachmistrzowie nie kontaktują się z osobami, które spisały się samodzielnie lub zostały spisane przez innego domownika (np. współmałżonka). Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych
  
Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość.
  
Przypominamy, że spis jest obowiązkowy, a czas na to jest tylko do 30 września 2021. Za odmowę udziału w spisie grozi kara grzywny do 5 000 zł.
„Liczymy się dla Polski”