Rodacy Bohaterom

          Akcja Rodacy Bohaterom przygotowuje  paczki na Święta Bożego Narodzenia dla polskich Kombatantów na Kresach Wschodnich. Stowarzyszenie Odra -Niemen dzięki ofiarności społeczeństwa polskiego przygotowuje duże paczki świąteczne dla środowisk kombatanckich na Białorusi, Litwie i Ukrainie.
Stowarzyszenie organizuje w ciągu roku po kilka wypraw z darami.  Każdy Kombatant otrzymuje wielokilogramowe paczki (min. mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, konserwy, słodycze, herbata, kawa, olej).
Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu Osiedle w grudniu 2019 roku po raz kolejny wzięli udział w akcji Rodacy Bohaterom (paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach Wschodnich) i przygotowali  dużo żywności dla Polaków na Kresach, co można  przeliczyć na około 100 paczek. Dowodem pamięci są także własnoręcznie wykonane kartki świąteczne adresowane do Kombatantów. Jesteśmy dumni z hojności naszych małych Rodaków i ich Rodziców oraz zrozumienia potrzeb Polaków – ludzi starszych na Białorusi, Litwie, Ukrainie.  Każda paczka to dar pamięci od Rodaków. W zbiórkę darów zaangażowani byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarbimierzu Osiedle. Akcja prowadzona pod kierunkiem nauczycielek: pani Grażyny Przymuszały, pani Iwony Redki i pani Agaty Kuziemskiej oraz pani Agnieszki Oliwy i pani Małgorzaty Baranowskiej dostarczyła wszystkim dużo radości z dzielenia się z potrzebującymi .
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Baranowska