Śpiewamy dla Niepodległej

W dniu 5 listopada 2018 r. odbył się  w Naszej Szkole odbył się uroczysty Koncert Pieśni i Piosenek Patriotycznych pt. „Śpiewamy dla Niepodległej, Dzieci  – Dzieciom” .

 W koncercie wystąpili wszyscy uczniowie z klas I-III GZS, a oglądali i słuchali koncertu zaproszeni goście, czyli dzieci z Publicznego Przedszkola w Skarbimierzu – Osiedle.

Przygotowania do występów trwały 3 tygodnie, wówczas każdy z wychowawców kl. I – III wybrał piosenkę lub pieśń patriotyczną, którą następnie opracował i przygotował z dziećmi do występu. Wszyscy uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami przybyli do udekorowanej w duchu patriotycznym świetlicy punktualnie  o godz. 10.00 i rozpoczął się koncert. Po przywitaniu wszystkich, zaproszonych gości, wśród których znalazła się Pani wicedyrektor szkoły Grażyna Przymuszała oraz zaproszone przedszkolaki, nastąpił moment prezentacji artystów. I tak kolejno występowali :

  1. Klasa I „a” w utworze pt. „ Jesteśmy Polką i Polakiem” , wychowawca: Jolanta Letkiewicz
  2. Klasa II „a” „Nasz kraj ojczysty” – wychowawca: Bogusława Przybylska
  3. Klasa III „a” „ Co to jest niepodległość” – wychowawca: Monika Malinowska
  4. Klasa I „c” „ Nasza Wisła” – wychowawca: Aleksandra Kamińska – Niziołek
  5. Klasa II „c” „Piechota” – wychowawca: Marzena Kołodziej
  6. Klasa II „b” – „Moja ojczyzna , to mój kraj rodzinny” – wychowawca:  Iwona Redka
  7. Klasa I „b” – „Myślimy o Polsce” – wychowawca: Iwona Skrobich

Na koncert , każdy  występujący uczeń przybył ubrany  w białą koszulę, czy bluzkę  z elementami narodowymi  typu: kotyliony , flagi, itp.  Godzinny Koncert przebiegł  w niesamowicie podniosłej atmosferze.  Każdy z uczestników  oraz gości wracając do kolejnych zajęć  poszedł z przekonaniem , że warto kochać Ojczyznę i warto się  dla niej poświęcać. Oczywiście nie zapominając o Tych, którzy za  wolność naszej Polski oddali coś, co jest najważniejsze dla człowieka… życie. Wszyscy pamiętajmy , że Tym  bohaterom należy oddać cześć i hołd. Każdy uczestnik koncertu  i zaproszeni  goście  zostali  obdarowani słodyczami, których sponsorem była dyrekcja szkoły.

Pomysłodawcą i  osobą prowadzącą koncert była Iwona Skrobich.