Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          W dniu 27 września w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas II i III z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Głównym celem przedsięwzięcia była przede wszystkim próba utrwalenia przez uczniów znajomości tabliczki mnożenia w formie zabawy, ale również zdrowej rywalizacji na poziomie poszczególnych klas. Konkurs rozpoczął się krótkim występem artystycznym uczniów kl. III a. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Przybylskiej wykonali piosenkę pt.„ Tabliczka mnożenia” oraz rymowanki matematyczne. Następnie pani wicedyrektor Grażyna Przymuszała przywitała gości i uczestników konkursu oraz przypomniała cele i idee Światowego  Dnia Tabliczki Mnożenia.
             W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy przystąpili do rywalizacji w pięciu konkurencjach: „Sztafeta matematyczna”, „”Licz sprytnie”, „Matematyczne balony”, ‘Puzzle” i „Wąż matematyczny”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonywania zadań.
Na koniec konkursu matematycznego jury wręczyło wszystkim uczestnikom dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy zwycięzcom!
             Obchody Światowego Dnia tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci.
             Dziękujemy uczniom i wychowawcom kl. II i III za włączenie się w organizację tego dnia.
                                                                                                                                                                                              Tekst: Iwona Redka,  Bogusława Przybylska