SZKOŁA DO HYMNU!

W dniu 08.11.2019 r. uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, jak ponad 4 mln uczniów i ok. 400 tys. nauczycieli w Polsce i za granicą, wzięli  udział w akcji pt. „SZKOŁA DO HYMNU”.
Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej odśpiewali 4 zwrotki  „Mazurka Dąbrowskiego”- naszego hymnu państwowego.
„Szkoła do hymnu” jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji pt. „Rekord dla Niepodległej”, w której wówczas wzięło udział ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z ponad 24 tys. placówek.
Inicjatorem tej akcji jest Minister Edukacji Narodowej  pan Dariusz Piontkowski wraz z Radą Dzieci  i Młodzieży działającą przy  Ministerstwie  Edukacji Narodowej.
Celem tej  cennej inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży szkolnej do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Minister Dariusz Piątkowski podkreślał w wywiadzie, że Narodowe Święto Niepodległości ma radosny charakter i w ten sposób powinno być celebrowane. Wskazywał, że wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej ojczyzny, za którą walczyli i tęsknili nasi przodkowie.
WSZYSTKIEGO  NAJLEPSZEGO  POLSKO !
Tekst: Iwona Skrobich