Szkolne rozgrywki w halową piłkę nożną

W dniach 5-18 listopada 2013 w szkole podstawowej odbyły się szkolne rozgrywki w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców.  Siedem  reprezentacji klas „starszych”, zostało podzielonych na dwie grupy. Rozgrywki grupowe przebiegały systemem” każdy z każdym” W grupie A znalazły się klasy IVb, Va, VIa, VIb. W grupie B walczyły klasy IVa, Vb, VIc. Dwie drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału zawodów. Z pierwszego miejsca  w grupie A awansowały reprezentacje klas: VIb (dziewczęta) oraz VIa (chłopcy). Z drugiej pozycji zarówno wśród dziewcząt  jak i chłopców  „wyszła” klasa  Va. W  grupie B  pierwsze miejsca wywalczyły dziewczęta z klasy Vb oraz chłopcy z VIc. Druga pozycja przypadła w udziale klasie  VIc (dziewczęta) i IV a (chłopcy)

W półfinale dziewczęta z klasy Vb pokonały Va ( 1:0)  natomiast  mecz pomiędzy VI b a VI c zakończył się wynikiem 2:1 dla klasy VIc Tym samym w walce  o trzecie miejsce  spotkały się zawodniczki klas Va, ulegając 1:4 klasie. W półfinale chłopców rozegrano mecze: IVa – VIa (0:3) i Va – VIc (3:2), podczas którego rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po „karnych” Mecz o trzecie miejsce wygrała klasa VIc wygrywając ze swoimi młodszymi kolegami z VI a (4:1) 13 listopada , na godzinie wychowawczej, przy zagorzałym dopingu wszystkich klas rozegrano mecze finałowe o zwycięstwo w turnieju. Pierwszy  –  pomiędzy reprezentacjami dziewcząt klas: Vb i VIc. Młodsze w swoim składzie miały najlepszą zawodniczkę finału wojewódzkiego Turnieju Wielgusa – Nikolę Kot, natomiast w VIc był nasz najlepszy szkolny napastnik- „Edziu”, czyli Natalia Piotrowska. W starciu wymienionych piłkarek było 3:2 dla Natalki,  ale dodatkowego gola strzeliła Marcysia Białoglowicz, nie pozostawiając złudzeń młodszym koleżankom, które reprezentacja dziewcząt w tym roku jest najlepsza. Dla Nikoli, na otarcie łez przypadł w udziale tytuł „ Królowej Strzelców”

III miejsce  klasa VIa II miejsce – klasa Vb I miejsce – klasa VIb

Męski finał natomiast rozegrany został pomiędzy klasami: Va i VIa. Oba składy zawierały godnych siebie zawodników, co udowodnili w grze. Mecz był rozegrany na niezwykle wyrównanym poziomie i dopiero w drugiej połowie, po błędzie w obronie  Maciek Lis z VIa strzelił zwycięskiego gola.

III miejsce  klasa VIa II miejsce – klasa Va I miejsce – klasa VIcKról Strzelców                                         Królowa Strzelców Maksymilian Bożek – 9                             Nikola Kot -12 Kacper Kędra -8                                      Natalia Piotrowska -11 Mikołaj Kudra – 8                                    Natalia Bubóla – 7 Kacper Derwlany -8A. Mirowska