Sztafetowe biegi przełajowe – powiat

3 października w Parku Wolności w Brzegu odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła trzy drużyny: chłopców ze szkoły podstawowej oraz dziewczęta i chłopców z gimnazjum. Pogoda, jak to zwykle na tych zawodach bywa, nie nastrajała do przebywania na świeżym powietrzu. Padający od kilku dni deszcz zrobił swoje i na całej trasie było mnóstwo błota i kałuż.

Biegowe zmagania rozpoczęli chłopcy ze szkoły podstawowej w składzie: Jakub Wójcik, Konrad Dobrowolski, Dawid Wroński, Kamil Eismart, Paweł Gołąb, Szymon Jabłoński, Damian Wojciechowski, Karol Jadczyk i Damian Sobyra. Zwycięstwo „wymknęło”  nam się na ostatnich dwóch metrach przed metą, gdzie nasz zawodnik, który świetnie pobiegł na ostatniej zmianie, potknął się i linię mety przekroczył o ułamek sekundy za zwycięzcą.

Następnie na starcie stanęły dziewczęta z gimnazjum: Kamila Baczyńska, Gabrysia Witkowska, Jagoda Zakowicz, Milena Porębska, Zuzia Muchorowska, Klaudia Bogusz, Emilia Maryszczak, Aneta Łuniewska.  Mimo ogromnego wysiłku i woli walki zajęły czwarte miejsce w powiecie.

Na koniec przyszedł czas na chłopców z gimnazjum. Wystartowali w składzie: Jakub Majiczek, Piotr Bieszczad, Radek Leśniewicz, Maciej Nowicki, Michał Witka, Wiktor Kaśka, Konrad Krzyżak, Mateusz Łyczak. Kamil Lis, Piotrek Stodoła. Już po trzeciej zmianie wyszliśmy na prowadzenie. Mimo niesprzyjających warunków, upadku zawodnika wyrównany skład pozwolił nam utrzymać pierwsze miejsce do końca biegu i awansować do finału wojewódzkiego.