Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu Osiedle szczególnie podniośle obchodzone jest Święto Komisji Edukacji Narodowej, ponieważ jest  to patron szkoły.

14 października obchody rozpoczęły się uroczystością w hali szkolnej. Uczennice gimnazjum przedstawiły krótki rys historyczny dotyczący działalności komisji. Następnie uczniowie z klas: IV b, VI a, VI c wprowadzili humorystyczny akcent, prezentując dowcipny program artystyczny.

Rozpoczęła go Małgorzata Szymczak z VI a, a do jego obejrzenia z wielkim zapałem zaprosił również uczeń klasy VI a – Piotr Bieszczad, zaznaczając, że spektakl jest bezpłatny tylko dla ludzi z poczuciem humoru. Natomiast ci, którzy go nie mają, muszą wpłacić w sekretariacie 5 zł. W rolę nauczycieli wcielili się: Kamila Tymrakiewicz, Natalia Piotrowska, Julia Silarska,  Marcelina Białogłowicz, Filip Onyszkiewicz. 

Do nauczycieli z mocą apelował uczeń Mateusz Łyczak, który na melodię „Góralu, czy Ci nie żal …”, poprosił, aby nie stawiali uczniom jedynek.

Szczególnie barwnie prezentował się korowód czwartoklasistów z klasy IV b, którzy zagrali samych siebie, czyli po prostu … uczniów.

Kabaretowo zakończyli część artystyczną gimnazjaliści, prezentując skecze o nauczycielach i uczniach, które zawsze się sprawdzają i rozbawiają do łez.

Organizatorami programu artystycznego byli nauczyciele: Anna Zacharewicz, Joanna Sajdak, Agnieszka Rudzka – Pękala, Bartosz Olszewski.  Przygotowaniem oprawy i dekoracji zajęli się: Szymon Gancarczyk i Marzena Łyczak.

Tradycyjnie Święto Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do wręczenia nagród za poprzedni rok nauczycielom i pracownikom administracji szkoły. Dokonał tego dyrektor placówki, Zbigniew Olszewski, który przedtem złożył wszystkim życzenia wielu sukcesów. Do życzeń dołączyła się w imieniu wójta gminy , sekretarz Małgorzata Kubik, wręczając symboliczny kosz kwiatów dyrektorowi szkoły.

Po apelu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny o nazwie  ,, Portret nauczyciela” zorganizowany przez Marzenę Łyczak i Szymona Gancarczyka.

Nie był to jeszcze koniec atrakcji dla uczniów, ponieważ młodsi zaproszeni zostali do obejrzenia spektaklu „Teatrzyk na walizkach”, a starsi mogli pobawić się, słuchając występu młodzieżowego zespołu.

Wyniki konkursu plastycznego:

 GSP w Skarbimierzu Osiedle:

I miejsce- Justyna Gąsior kl. VI a

I miejsce- Angelika Worożańska kl. VB

II miejsce- Katarzyna Majiczek kl. IV a

II miejsce- Sara Krzak kl. VI c

III miejsce-Bartłomiej Rabiej kl. III b

III miejsce- Aleksandra Krawczyk kl. V b

SF w Lipkach

I miejsce- Zuzanna Macierzyńska kl. V

II miejsce- Wiktoria Dolińska kl. IV

III miejsce- Aleksandra Krejczy kl. IV

SF w Łukowicach Brzeskich

I miejsce- Cezary Kendzierski kl. IV

II miejsce- Kornela Wołkowska kl. V

III miejsce- Weronika Nowakowska kl. IV

Wyróżnienie – Michał Cisakowski kl. II

                                                                            Agnieszka Rudzka – Pękala