“W 100 rocznicę powstań śląskich” – wystawa w Gminnej Szkole Podstawowej w Skarbimierzu – Osiedle

Wystawa pn. „Opolski Szlak Powstań”
W 100 rocznicę II powstania śląskiego (1920 r.) w Gminnym Zespole Szkół w  Skarbimierzu gościła wystawa pn. „Opolski Szlak Powstań”. Wystawę udostępnili  Autorzy i Inicjatorzy ekspozycji tj. Stowarzyszenie „Biało- Czerwone Opole”,  Stowarzyszenie Sympatyków „Jedna Odra”.
Intencją Autorów wystawy  jest przypomnienie miejscowości, wydarzeń oraz ludzi, którzy wtedy walczyli o Polskę, przynależność Śląska do Polski. Wystawa ukazuje miejsca na Śląsku Opolskim, związane z powstańczą historią tego regionu. Szlak powstańczy wiedzie z północy województwa opolskiego w stronę południową i obrazuje przebieg linii frontu podczas III powstania śląskiego w 1921 roku.
Wystawa wyeksponowana (27. – 31.01.2020 r.) w holu szkoły cieszyła się  dużym zainteresowaniem uczniów. Historię Śląska poznali także Goście naszej szkoły przy okazji zorganizowanej  uroczystości Dnia Babci i Dnia Dziadka.
Wystawa powstała dzięki współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej w ramach programu    „Z historią oręża polskiego, tradycją i kulturą w tle”.
Autorom i Właścicielom wystawy „Opolski Szlak Powstań” serdecznie dziękujemy za udostępnienie ekspozycji.
Małgorzata Baranowska
Więcej o wystawie: http://opolskiszlakpowstan.pl/
https://www.facebook.com/OpolskiSzlakPowstan/