W krainie “Lego” i muzyki poważnej.

Dnia 24.01.2017 roku uczniowie klasy IIc i IIIb  Gminnej Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami p. Iwoną Skrobich i p. Joanną Grabowską pojechali na wycieczkę do Wrocławia, w której programie znalazła się  wystawa pt. Świat  Klocków LEGO, a także wizyta w Operze Wrocławskiej.
Wystawa czasowa klocków Lego została zorganizowana na I piętrze Galerii Bielany Wrocławskie. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć prywatny zbiór klocków, z których w ciągu 5 miesięcy, klocek po klocku, codziennie przez 8 godzin powstawało to niesamowite dzieło. Na wystawie można było podziwiać “klockowe” miasto utworzone na powierzchni 40 m². Natomiast w 74 gablotach tematycznych uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem oglądali rycerzy, super bohaterów, postacie z universum Star Wars, wikingów, tor wyścigowy, wieżę Eiffla i wiele, wiele innych budowli. Znalazły się tam również historyczne zestawy klocków, a najstarszy zestaw pochodził  z 1954 roku. Właściciel kolekcji ciekawie opowiadał o historii klocków LEGO, zdradzał szczegóły powstawania wystawy. Każdy z uczestników wycieczki znalazł tu coś ciekawego dla siebie. Wszyscy mieli okazję wejść do bajkowego świata Lego, pełnego niezwykłych możliwości.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Operze Wrocławskiej. Tam z kolei wszyscy  przenieśli  się w świat muzyki poważnej. Oglądany spektakl pt.”Sid, wąż, który chciał śpiewać” bardzo podobał się młodym widzom. Bajecznie kolorowe kostiumy, barwna scenografia, oraz sama atmosfera operowej sali i muzyka, znowu nie taka “poważna” przypadła dzieciom do gustu. Szybko minęła godzina “sam na sam” z  muzyką operową i nadszedł czas powrotu do szkoły. Pełni wrażeń, zadowoleni i szczęśliwi  wszyscy dotarli do Skarbimierza. Wycieczka pozostawiła po sobie niezatarte wspomnienia i być może w przyszłości uda się pojechać ponownie.
I.S.