Włóczykije z klasy Ia i Ib zwiedzają Wrocław

21.04.2022r. wybraliśmy się  ponownie do Naszego zaprzyjaźnionego miasta – Wrocławia.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od przeprawy z jednego brzegu Odry na drugi. Podróż odbyła się kolejką gondolową POLINKA. Choć powstała głównie po to, by ułatwić studentom przemieszczenie się między budynkami Politechniki Wrocławskiej (stąd też nazwa „Polinka”), szybko okazało się, że jest także doskonałym uzupełnieniem komunikacji miejskiej oraz lubianą atrakcją turystyczną. Zwłaszcza że jej trasa przechodzi nad Odrą i można z niej podziwiać charakterystyczne punkty Wrocławia, jak dom na wodzie, Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy wieżę ciśnień. Na trasie Polinki kursują dwa wagoniki, z których każdy może zabrać 15 osób. Przejazd trwa około 2-2,5 minuty, a więc w ciągu godziny kolejka może przewieźć mniej więcej 370 osób. Cała trasa ma 380 m, a gondole poruszają się 7 metrów nad wodą z maksymalną prędkością 18 km/h.  Każdy z nas mógł samodzielnie kupić bilet w biletomacie. Następnie podzieleni na dwie grupy, zajęliśmy miejsca i ruszyliśmy…  Podróż była krótka lecz bardzo ekscytująca.
Następnie udaliśmy się już pieszo do Hydropolis, wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą. Podzielone jest na 7 stref tematycznych. Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tu wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni. Oczywiście na koniec wizyty kupiliśmy pamiątki z tego fantastycznego miejsca.
Wycieczkę zakończyliśmy na tarasie widokowym wieżowca Sky Tower. Jest to najwyższy w Polsce budynek mieszkalny. Część wieżowca to centrum handlowe, inna część to biura. Wjechaliśmy na  przedostatnie czyli 49 piętro. Tu znajduje się oszklony punkt widokowy, z którego podziwialiśmy piękną panoramę miasta.
To był długi i wyczerpujący dzień. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Już czekamy na kolejny wyjazd!
J.L